ŽAIDIMAI, KURIE ĮTRAUKIA IR SUBURIA PRADINUKUS PERTRAUKŲ METU

ŽAIDIMAI, KURIE ĮTRAUKIA IR SUBURIA PRADINUKUS PERTRAUKŲ METU

Vaizdas, kai pradinukai per pertraukas išsitraukia ir “įkrenta” į mobiliuosius telefonus, jau nebestebina, bet labai liūdina. Mobilieji telefonai išties puiki susisiekimo priemonė, kai reikia palaikyti ryšį su vaiku dėl saugumo, bet ne kiekvienas vaikas geba telefoną naudoti išmintingai ir ne visiems pavyksta savarankiškai riboti laiką praleidžiamą žaidžiant telefonu.
Norėdami nukreipti vaikų dėmesį nuo telefonų pertraukų metu, jūs turėsite pasiūlyti kitą objektą, kuris pritrauktų jų dėmesį.   

Pradinukai – smalsūs, judrūs, norintys pirmauti ir laimėti, tad tuo dėmesį pritraukiančiu objektu gali būti įvairūs stalo žaidimai. Bet žaidimai čia tiks ne bet kokie, o tik tie, kurie žaidžiami greitai (nes svarbu suspėti sužaisti per pertrauką), kurių taisyklės yra paprastos, kuriuos žaisti gali daugiau vaikų. Žaidžiant loginius žaidimus lavinamas vaikų loginis mąstymas, orientacijos greitis, mokomasi laimėti ir pralaimėti, ugdomi socialiniai ir bendravimo įgūdžiai.

Štai keletas tokių žaidimų: 

Tic Tac žaidimas – tai klasikinis žaidimas, dažniau vadinamais kryžiukų ir nuliukų žaidimu. Jo taisyklės paprastos – laimi tas, kuris sudeda savo 3 figūrėlių eilutę. Žaidžiama labai greitai, tad per pertrauką galima sužaisti net kelis kartus. Naujo dizaino Tic Tac žaidimai yra magnetiniai supakuoti patogiose metalinėse dėžutėse, todėl patogu žaisti bet kur, kur tenka laukti: pertraukų metu, važiuojant autobusu, laukiant eilės pas gydytoją ir t.t. Klasėje jų verta turėti net kelis, kad vienu metu galėtų žaisti daugiau vaikų, o gal net norėsite surengti turnyrą ir išrinkti dienos laimėtoją?

Keturi eilėje (4 in a Row) – tai taip pat klasikinis žaidimas žinomas visame pasaulyje. Žaidimo taisyklėmis panašus į Tic Tac žaidimą, tik čia laimi pirmas sudėjęs 4 savo spalvos elementų eilutę. Žaisti galima dviese – vienas prieš vieną, arba poromis – du prieš du.

Mediniai galvosūkiai – juos įveikti gali prireikti ne vienos pertraukos. Pavadinkite tai „Galvosūkių iššūkiu“ ir paruoškite vietos skelbimų lentoje, kurioje parašysite pirmojo galvosūkį įveikusio vaiko vardą. Iššūkis bus priimtas!!

Atminties lavinimo žaidimai – jų tikslas surasti užverstas vienodų paveikslėlių poras. Kiekvienas žaidėjas savo ėjimo metu verčia dvi korteles jei paveikslėliai sutampa, paima, jei ne- deda užverstas atgal. Laimi tas, kas surenka daugiausia porų. Šių žaidimų sudėtingumas priklauso nuo porų skaičiaus ir paveikslėlių sudėtingumo. Ir kuo daugiau paveikslėlių porų, tuo daugiau žaidėjų gali žaisti.

Šaškės – pradedantiesiems žaidėjams šis žaidimas labiau tiks ilgesnių pertraukų metu, bet įgudusieji spės sužaisti ir per trumpas. Klasikinis žaidimas, kuris lavina loginį, strateginį mąstymą, moko planuoti, numatyti kelis žaidimo žingsnius į priekį, o šios savybės neabejotinai praverčia ir kitose mokymosi, bei gyvenimo srityse.

Manote, kad šiuolaikiniams pradinukams įdomios tik technologijos? Išbandykite žaidimus, gal būt jūs nustebsite.

Norėtumėte gauti loginių ir edukacinių žaidimų tinkančių pradinukams pasiūlymą?

Parašykite mums elektroniniu paštu info@tirlimpampam.lt ir mes jį jums atsiųsime